Updated: 11/09/17 : 08:14:13
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Results (11 September 2017)

Belfry Senior Football Championship Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tubbercurry GAA Club 3 3 0 0 76 48 28 6
St Mary's 3 2 0 1 50 44 6 4
Eastern Harps 3 1 0 2 35 43 -8 2
Curry/Curraigh 3 0 0 3 30 56 -26 0

Belfry Senior Football Championship Group 1
Sun, 10 Sep, Venue: Corran Park, (Round 3), St Mary's 0-14 Curry 0-8
Sun, 10 Sep, Venue: Bunninadden Community Park, (Round 3), Eastern Harps 1-10 Tubbercurry 1-17

Belfry Senior Football Championship Group 3
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tuarloistreáin/Tourlestrane 2 2 0 0 23 12 11 4
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 2 1 0 1 21 26 -5 2
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 2 0 0 2 26 32 -6 0

Belfry Senior Football Championship Group 3
Sun, 10 Sep, Venue: Curry, (Round 3), Coolaney/Mullinabreena 0-2 Tourlestrane 0-10

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 A Championship
Thu, 07 Sep, Venue: Markievicz Park, (Final), St Mary's 4-5 St Molaise Gaels 3-16

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 A1 Championship
Thu, 07 Sep, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 2, (Final A1), Drumcliffe/Rosses Pt 6-10 Tourlestrane 4-2

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U14 B Championship KO
Fri, 08 Sep, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3, (Semi Final 1), Calry/St Joseph's 3-4 St Michael's 2-3

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U14 B1 Championship Knockout
Thu, 07 Sep, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Semi Final 1), Enniscrone/Kilglass 5-5 Castleconnor 7-5
Thu, 07 Sep, Venue: Stenson Park, (Semi Final 2), St John's 2-9 Tubbercurry/Cloonacool 0-7

Kennedys Intermediate Football Championship
Sat, 09 Sep, Venue: Tourlestrane, (Quarterfinal), Bunninadden 2-6 St Farnan's 1-13
Sun, 10 Sep, Venue: Markievicz Park, (Quarterfinal), Geevagh 3-14 Enniscrone/Kilglass 2-10
Sun, 10 Sep, Venue: Bunninadden Community Park, (Quarterfinal), St John's 2-8 Castleconnor 0-9

Kennedys Intermediate Football Championship Relegation
Sat, 09 Sep, Venue: Markievicz Park, (Semi Final), St Michael's 0-11 St Patrick's/Dromard 3-18

Lola Montez Junior A Football Championship Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tuarloistreáin/Tourlestrane 2 1 1 0 31 30 1 3
Owenmore Gaels 2 1 0 1 31 28 3 2
Eastern Harps 2 0 1 1 27 31 -4 1

Lola Montez Junior A Football Championship Group 1
Sat, 09 Sep, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 2, (Round 3), Owenmore Gaels 3-7 Eastern Harps 1-9

Lola Montez Junior A Football Championship Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cloonacool 2 2 0 0 43 11 32 4
Curry/Curraigh 2 1 0 1 30 17 13 2
St John's 2 0 0 2 4 49 -45 0

Lola Montez Junior A Football Championship Group 2
Sat, 09 Sep, Venue: Cloonacool Community Park, (Round 3), Curry 3-12 St John's 0-2

Lola Montez Junior A Football Championship Group 3
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Ballymote Round Towers 2 2 0 0 54 16 38 4
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 2 0 1 1 19 32 -13 1
St Mary's 2 0 1 1 13 38 -25 1

Lola Montez Junior A Football Championship Group 3
Sat, 09 Sep, Venue: Markievicz Park, (Round 3), Ballymote 2-24 St Mary's 0-5

Lola Montez Junior B Football Championship Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Molaise Gaels 3 3 0 0 66 22 44 6
Calry/St Joseph's 3 2 0 1 34 27 7 4
Easkey 3 1 0 2 12 49 -37 2
Enniscrone/Kilglass 3 0 0 3 6 20 -14 0

Lola Montez Junior B Football Championship Group 1
Sat, 09 Sep, Venue: Enniscrone, (Round 3), Enniscrone/Kilglass - Easkey W/O
Sat, 09 Sep, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round 3), Calry/St Joseph's 2-8 St Molaise Gaels 0-17

Lola Montez Junior B Football Championship Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 3 3 0 0 51 19 32 6
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 3 2 0 1 59 43 16 4
Castleconnor G.A.A Club 3 1 0 2 16 47 -31 2
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 3 0 0 3 11 28 -17 0

Lola Montez Junior B Football Championship Group 2
Sat, 09 Sep, Venue: Oxfield Park, (Round 3), Drumcliffe/Rosses Pt W/O Coolaney/Mullinabreena -
Sat, 09 Sep, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 3), Castleconnor 1-5 CooleraStrandhill 2-14